Darmowa dostawa od 45,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czym się różni układ paliwowy w dieslu od benzyny i dlaczego potrzebuje on specjalnego środka czyszczącego?

2023-05-20
Czym się różni układ paliwowy w dieslu od benzyny i dlaczego potrzebuje on specjalnego środka czyszczącego?

Układ paliwowy w silniku diesla różni się od układu benzynowego przede wszystkim ze względu na sposób wtrysku paliwa. W silniku benzynowym mieszanka paliwa i powietrza jest wtryskiwana do komory spalania przy użyciu gaźnika lub wtryskiwaczy, natomiast w silniku diesla paliwo jest wtryskiwane bezpośrednio do komory spalania przy użyciu wtryskiwaczy wysokociśnieniowych.

W wyniku tego procesu, w układzie paliwowym diesla może dochodzić do gromadzenia się osadów i zanieczyszczeń, które powodują problemy z działaniem silnika. Z tego powodu, regularne czyszczenie układu paliwowego jest niezbędne dla zapewnienia prawidłowej pracy silnika.

CleanTEC 102 to specjalny środek do czyszczenia układu paliwowego diesla. Dzięki swojemu unikalnemu składowi, CleanTEC 102 usuwa osady i zanieczyszczenia z układu paliwowego, a także zapobiega ich ponownemu gromadzeniu się. Środek ten działa na całym układzie paliwowym, w tym na wtryskiwaczach, pompie wtryskowej, filtrze paliwa i innych elementach.

Regularne stosowanie CleanTEC 102 może przynieść wiele korzyści, takich jak zwiększenie mocy i momentu obrotowego silnika, zmniejszenie zużycia paliwa, poprawa elastyczności silnika oraz zmniejszenie emisji szkodliwych substancji. Dzięki temu, silnik diesla pozostanie w dobrym stanie i będzie działał z optymalną wydajnością przez długi czas.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 174 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-10
Super
2024-04-01
Spełnia oczekiwania, polecam
pixel